-8.2 C
Skopje
28.1.2022 - 6:54

Ознака: Суперглоуб

Три европски тима останаа во трката за глобалниот трофеј

Три европ­ски еки­пи и ед­на од Јуж­на Аме­ри­ка игра­ат за плас­ман во го­ле­мо­то фи­на­ле на 14-то из­да­ние на тур­ни­рот Су­перг­ло­уб (со учес­тво на 10...

Хет-трик на Барселона за петта светска титула

Шпанскиот првак во финалето на Суперглоуб го победи Кил и третпат во низа, па петти пат вкупно стана светски клупски првак. Вардар го освои...

Вардар вторпат во малото финале на Суперглоуб

Домаќинот на Суперглоуб, екипата на Ал Вехда, ќе биде денешен противник на Вардар (13.30 пренос на ТВ Телма) во борбата за третото место на...

Вардарци од утре на Суперглоуб во С. Арабија

Ракометарите на европскиот и македонски првак Вардар синоќа заминаа за Дамам, Саудиска Арабија, каде што вторпат ќе бидат дел од неофицијалното клупско Светско првенство...

На Суперглоуб ќе играaт Вардар, Барселона, Кил…

Според заложбите на Светската ракометна федерација (ИХФ) за поголема промоција на ракометот, годинашното неофицијално светско клупско првенство Суперглоуб ќе се игра во проширен формат,...