Ознака: сумо борење

Забавата пред политиката во „сумо-дипломатијата“ на Трамп и Абе

По викендот изминат во најразлични активности од забавен карактер, како што се играње голф, гледање сумо-борење и вечера со традиционална јапонска храна, американскиот претседател...

Трамп на сумо борење во Јапонија

Американскиот претседател, Доналд Трамп на својот твитер профил се пофали дека присустувал на сумо турнир, при неговата работна посета на Јапонија. Tonight in Tokyo, Japan...