Ознака: „Сули-ан“

Музичкиот проект ,,Скопје во три бои“ ќе ја распее Старата чаршија

Многу сум среќен што како уметник ќе дадам придонес во зацврстување на културните врски, како мотив да продолжиме сите да се почитуваме и да...

„Стар современ град“ вторпат во „Сули-ан“

Во „Сули-ан“ вечерва, со почеток во 20 часот, ќе биде претставено второто издание на проектот „Стар современ град“. Годинава во него учествуваат младите музичари:...

Комедијата „Лиза – лисицата самовила“ на Скопско лето

Проекција на филмот „Лиза – лисицата самовила“ Унгарија, ќе се одржи денеска со почеток во 21 часот на Факултетот за ликовни уметности – „Сули...

Презентација на проектот „Стар современ град“

Вечерва, во 20 часот, во „Сули-ан“ ќе биде претставена завршната презентација на проектот „Стар современ град“, чиј идеен и концептуален автор е младиот уметник...

The Irregular at Magic High School: Visitor Arc Episode 13 at GoGoAnime attack on titan season 3 gogoanime

Fire Force Season 2 (Dub) (https://animefreak.ws/m/Mq4g) Episode 17 at website https://animefreak.ws. See more animefreaks anime