8.2 C
Skopje
31.3.2020 - 16:11

Ознака: Сулејман Сојлу

Заврши спасувачката операција по земјотресот во Турција

Во Турција заврши спасувачката операција по земјотресот во петокот, во кој загинаа 41 лице. Акцијата беше стопирана откако службите за итни случаи го пронајдоа...

Сојлу: Турција ќе ги врати заробените терористи во нивните држави

Министерот за внатрешни работи на Турција, Сулејман Сојлу, изјави дека земјата ќе ги испрати заробените припадници на Исламска држва назад во нивните матични земји. Тој...