Ознака: суд

По бугарското демонстрирање фашизам среде Македонија: На потег извршната и судската...

-Дводневната посета во Македонија на бугарската делегација, составена од високи државни претставници од тамошната власт и опозиција, со искористениот повод - отворање клуб во...

Кривичниот совет го потврди притворот на Зеќири, останува во затворот во...

Кривичниот совет го потврди решението на судијата на претходна постапка со што поранешениот генерален секретар на Владата Мухамед Зеќири останува во притвор во Истражниот...

Одбраната на Зекири подготвува жалба за притворот

Одбраната на Мухамед Зекири најави жалба до Кривичниот суд за притворот што синоќа му беше одреден на поранешниот генерален секретар на Владата, објавија повеќе...

Судот одреди 30-дневен притвор за Мухамед Зекири

На поранешниот генерален секретар на Владата Мухамед Зекири вечерва му е одреден 30-дневен притвор од страна на судија на претходна постапка, кој го прифати...

Зеленски: Украина поднесе тужба против Русија во Хаг

Украина поднесе тужба против Русија пред Меѓународниот суд на правдата во Хаг, објави денеска на Твитер претседателот на Украина, Володимир Зеленски. -Русија мора да биде...

Спиро Ристовски излегува од куќен притвор по прифатената гаранција

Поранешниот министер Спиро Ристовски излегува од куќен притвор по прифаќањето на неговата гаранција од страна на Кривичниот суд, објавија повеќе медиуми повикувајќи се на...

Камчев нема да бара од Кичеец да му враќа пари од...

Бизнисменот Орце Камчев, нема да бара од Зоран Милески - Кичеец, осуден во случајот „Рекет”, да му врати дел од 1,5 милиони евра. За...

Ѓоковиќ не морал да го освои Австралија опен за да биде...

Новак Ѓоковиќ го загуби судскиот случај во Федералниот суд во Канбера без освоен сет, пишува Чип Легранд во неговата колумна за австралиски „Ејџ“, откако...

Ѓоковиќ: Крајно сум разочаран

Неизвесноста траеше 11 дена, а вчера одлуката на министерот за имиграција Алекс Хок за укинување на визата за Ѓоковиќ ја потврди тричлениот Федерален судски...

Ѓоковиќ е заглавен во тениската верзија на „Денот на мрмотот“

Сагата на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ во Австралија и повторувањето на истите случувања, на извесен начин потсетува на познатиот филм „Денот на мрмотот“...