20.5 C
Skopje
25.8.2019 - 4:59

Ознака: судње

Обезбедувањето барало од Груевски да се набави ново возило

Судењето за предметот „Тенк“ на СЈО денеска продолжи со сведочење на Дејан Митровски Урко, поранешен шеф на обезбедувањето на Никола Груевски. Тој пред судот рече...