Ознака: судски систем

Директно мешање во судскиот систем

Од една страна, за странските дипломати ние имаме руинирано правосудство, кое е подложно на влијанија и едноставно не заслужува да биде дел од европското...

Никаков провев не го фаќа правосудството

Најавата на премиерот Заев дека со т.н. ветинг во правосудството ќе се започне дури по изборите, за упатените, е сосема необјаснива динамика кога се...

До каде дофрла допрениот глас

Последните гласини во јавноста за прислушувани разговори на високи политички функционери објавени на социјалните мрежи, како и информациите за закани кон новинари, но и...

Синдикатот на Кривичниот суд бара да има претставник во Телото за...

Синдикалната организација Правосудство во Основниот суд Скопје 1 бара со свој претставник да биде вклучена во Телото за реформи во правосудството.  Во писмото испратено до...

Watch I'm standing on 1,000,000 lives. (Dub) Episode 4 (https://kissanimeonline.com/m/0M7e/ep-4) at KissAnime kissanime weathering with you

Watch The King's Avatar 2 Episode 12 (https://animeheaven.pro/m/1M4b/ep-12) at AnimeHeaven sites like animeheaven