4.5 C
Skopje
25.2.2020 - 11:43

Ознака: судски реформи

Реформите во правосудството едро на процесот на евроинтеграција

Министерката за правда, Рената Дескоска се обрати на денешната конференција насловена „Поглавје 23: Македонското сидро или едро“, која се одржа во организација на Институтот...

„Вашингтон тајмс“: Судските реформи спонзорирани од Сорос ја оставија Албанија без...

Престижниот американски весник „Вашингтон тајмс“ во еден од своите написи наведува силни обвинувања против албанската влада.  Според весникот реформските процеси во земјата кои се спонзорирани...