19.8 C
Skopje
20.6.2021 - 1:10

Ознака: судски предмети

Кучињата скитници се множат, а се множат и тужбите

Според МВР, лани имало 404 пријавени случаи, а годинава само до септември има 428 каснати лица од кучиња скитници. Последниве три години се активни...