Ознака: судот

Тирана и Атина спорот за морската граница му го предаваат на...

Албанија и Грција соопштија дека се договориле решавањето на својот спор за границата во Јонско Море да му го препуштат на Меѓународниот суд на...

Судот забрани демонстрации на аеродромот во Хонгконг

Аеродромските власти во Хонгконг денеска сооптшија дека добиле судски налог со кој се забрануваат демонстрации, кои го попречуваат нормалното работење на аеродромот. Откако повеќедневните протести...

Судот го одби барањето за притвор за Поповски

Судија на претходна постапка го одби барањето на Основното јавно обвинителство Скопје да му биде одредена мерка притвор на ексдиректорот на Централниот регистер, Андреја...

Судот ги ослободи обвинетите во „Тревник“

Кривичниот суд донесе ослободителна пресуда за Драган Павловиќ Латас и неговите браќа Срѓан и Звездан Павловиќ, кои беа обвинети за бесправно градење викендички во...