Ознака: судир

Протести во Мелбурн поради карантинот, судир меѓу демонстрантите и полицијата

Демонстрантите денеска се судрија со полицијата за време на протестот против заклучувањето кога стотици маскирани луѓе маршираа низ улиците на Мелбурн. Сликите објавени на социјалните...

Судир на два авиони во САД

Два мали авиони се судрија во воздухот во близина на американскиот град Денвер, при што еден од авионите речиси се преполови а пилотот на...

Тензии во Довер: камионџии се степаа со полицајците

Возачи на камиони се судрија со полицијата во британското пристаниште Довер кога им беше забрането да влезат во Франција. Иако подоцна Франција ја ублажи...

Две лица повредени во судир на воз и комбе

Две лица се повредени во судир на воз и комбе што се случил на пругата помеѓу железничката станица „Радуша“ и железничката станица „Јегуновце“. Според информациите...

Судир на автобус и воз во Тајланд, загинаа најмалку 20 луѓе

Најмалку 20 луѓе загинаа, а околу 30 се повредени во судир на автобус и воз што се случи утрово источно од Бангкок, пренесува „Гардијан“. Несреќата...

Судирот со Азербејџан може да стане „втора Сирија“

Ерменскиот претседател Армен Саркисјан предупредува дека конфликтот меѓу Ерменија и Азербејџан во регионот Нагорно-Карабах може да стане „втора Сирија“ ако меѓународната заедница не преземе...

Судир на светските суперсили – повредени четворица американски војници во Сирија

Четворица американски војници се повредени по конфликт со руските војници во североисточна Сирија, јавуваат американските медиуми. Инцидентот се случил оваа недела. Војниците не претрпеле...

Судир на четири возила на „Стража“, меѓу нив и автомобил на...

Четири возила учествувале во сообраќајна несреќа пред превојот „Стража“, a меѓу нив имало и возило во сопственост на Министерството за внатрешни работи, а со...

Полицаец на мотор се судри со автомобил кај Лагадин, пренесен е...

Полициски службеник вчера со тешки повреди бил донесен во болницата „Св.Еразмо“. Тој управувајќи мотор – сопственост на МВР, учествувал во сообраќајна несреќа во Лагадин, Охрид. Полицаецот се...

Жестоки судири на границата меѓу Израел и Либан

Израелските сили разменија оган со екстремистите на Хезболах долж границата меѓу Либан и Израел. На израелските цивили им е наредено да не излегуваат од дома...