17.7 C
Skopje
23.7.2019 - 5:17

Ознака: судење

Продолжува судењето за „27 април“, ќе сведочи Трајко Вељаноски

Судењето за случувањата во Собранието на 27 април минатата година продолжува денеска со сослушување сведоци предложени од одбраната. Одбраната на Митко Чавков предложи двајца сведоци,...

Трајко Вељановски ќе сведочи за настаните од 27 април идната недела

Судењето за случувањата во Собранието на 27 април минатата година продолжува в понеделник со сослушување сведоци предложени од одбраната, откако судечкиот совет на денешното...

Нинџа: Бевме искористени од УБК и дел од раководството на ВМРО-ДПМНЕ

Сите бевме искористени и изманипулирани од УБК и од дел од раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Никој не ја знаеше режијата, сите бевме статисти, истакна денеска...

Нинџа: Имаше насока да се направи сценарио за насилен протест

Со исказ на обвинетиот Александар Василевски  – Нинџа почна денешното рочиште во Кривичен суд за настаните во Собранието на 27 април минатата година. Пред судот...

Со сведочење на Нинџа продолжува судењето за „27 април“

Во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за случувањата во Собранието на 27 април минатата година. На денешното рочиште одбрана треба да дава обвинетиот Александар...

Судењето за смртта на малата Тамара одложено за следната среда

На 12 декември ќе продолжи рочиштето за смртта на Тамара Димовска од Велес во кое се обвинети членовите на Првостепената и на Второстепената комисија, кои...

Симовски: Директорот на УБК Атанасовски нареди да ги запалиме куќите на...

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за настаните од 27 април во Собранието, обвинетиот Захарие Симовски ја изнесуваше неговата одбрана. Според неговите искази, тој...

Пролонгиран почетокот на „Титаник 2“, се чека Мијалков

Сашо Мијалков се уште не е дојден во судот на ричиште за „Титаник 2“ поради процеудурите потребни за да се спроведе од затворот „Скопје“...

Продолжува судењето за „27 април“

Во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за случувањата во Собранието на 27 април минатата година. Случајот се наоѓа во доказна постапка и изнесување на...

Продолжува судењето за „Титаник 2“

Во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за предметот „Титаник 2“ на Специјалното јавно обвинителство, што се однесува на изборни нерегуларности на локалните избори...