12.8 C
Skopje
23.9.2021 - 10:15

Ознака: судење

Браќата Менендез се соединија по речиси 30 години од убиството на...

Браќата Менендез кои се осудени за убиството на нивните родители во семејниот дом во Беверли Хилс, САД, се соединија во затвор во јужна Калифорнија,...

Американецот што полицијата во Сан Франциско го „намести“ за убиство стана...

Судот му додели отштета од 10 милиони долари на маж од Сан Франциско кој помина шест години во затвор, пред да биде отфрлена неговата...

Во „Труст“ се испрашуваше вештак за тендерската документација

На денешното продолжение на судското рочиште за предметот „Труст“ во кој првоосомничен е бизнисменот Сеад Кочан, одбраната го испрашуваше вештакот за материјалното и книговодствено...

Екстрадицијата на Грујевски го одложи „Трезор“ за 17 мај

Кривичниот суд на денешното рочиште донесе решение главната расправа по предметот „Трезор“ да се одложи за 17 мај поради немање одговор на барањата за...

Продолжува испрашувањето на сведоци за „Триста“

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за предметот „Триста“ на СЈО во кој е обвинет Ѓоко Поповски поранешен помошник-министер во...

Незавршената екстрадициска постапка ја одложи „Таргет-Тврдина“

Главната расправа за предметот „Таргет-Тврдина“ на СЈО е одложена за 15 мај поради незавршената екстрадициска постапка што се води пред Врховниот суд во Грција...

Сачевалиев: Прикажаната снимка не е целосна, го наведував Заев што да...

Струмичкиот бизнисмен Иван Николов Сачевалиев, кој денеска во Кривичниот суд неколку часа сведочи во случајот „Поткуп“, во кој обвинет е премиерот Зоран Заев, на...

Сачевалиев со различни изјави за „Поткуп“ пред судот и пред обвинителството

Струмичкиот бизнисмен Иван Николов Сачевалиев кој денеска во Кривичниот суд сведочи во случајот „Поткуп“, во кој обвинет е премиерот Зоран Заев, на продолжението од...

Снимката за „Поткуп“ повторно нема да се слуша во судот

Целосната снимка за „Поткуп“ нема да биде пуштена на денешното рочиште, одлучи Кривичниот суд по барање на Основното јавно обвинителство. Причина за ова барање...

Целосната снимка за „Поткуп“ во судница пред јавноста

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за „Поткуп“ треба да биде пуштена целосната снимка за овој случај, во кој е обвинет премиерот Зоран Заев. Судијата...