38.8 C
Skopje
31.7.2021 - 18:02

Ознака: судење

Продолжува рочиштето по жалбата за екстрадиција на Грујевски и Бошковски

Продолжување на рочиштето по поднесената жалба за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошковски е закажано за денеска во Врховниот суд во Атина, откако...

Груевски: Тезата на СЈО за набавката на мерцедесот падна во вода...

Падна во вода како круша тезата на СЈО за набавката на лукусузниот мерцедес, изјави обвинетиот во предметот „Тенк“, Никола Груевски, по завршувањето на денешното...

Продолжува судењето за нападот врз Села

Во Кривичниот суд денеска продолжува судењето на обвинетите за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата година...

Судењето за „Титаник 2“ одложено за 10 мај

Судењето за предметот на СЈО „Титаник 2“ во врска со изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година, е одложено за 10 мај. Судијата Огнен Ставрев...

Тачи и Мијалков дојдоа на суд, почна судењето за „Титаник 2“

Лидерот на ДПА Мендух Тачи и поранешниот директор на УБК Сашо Мијаков претпладенво дојдоа во Кривичниот суд каде што се одржува рочиште за предметот „Титаник...

„Насилство во Центар“ прекинат и презакажан за 1 јуни

Судењето за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ е прекинато и презакажано за 1 јуни, поради неможноста претседателот на Кривичен суд, Иван Џолев веднаш...

Продолжува судењето за „Шпион“ и „Насилство во општина Центар“

Во Кривичниот суд за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Шпион“ и „Насилство во општина Центар“. Минатото рочиште за „Шпион" беше...

Осудена „кокаинската убавица“ што шверцуваше дрога заради популарност на „Инстаграм“

Канаѓанката Мелина Роберж (24), позната под прекарот „кокаинската убавица“, е осудена на максимална затворска казна од осум години, за нејзиното учество во внесување на...

На Јанкулоска за „Тенк“ ќе ѝ се суди во одвоена постапка

Кривичниот суд денеска донесе одлука да ја раздвои постапката за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, која е обвинета во случајот на СЈО „Тенк“,...

Родителите на убиените ги бараат доказите за „Монструм“ од Заев

Доказите кои премиерот Зоран Заев ги покажал на родителите на децата кои беа убиени кај Смилковското Езеро во 2012 година, да ги достави до...