11.8 C
Skopje
24.9.2021 - 23:37

Ознака: судење

Миланов: Од 30 илјади пораки, Вељаноски воопшто нема комуникација со другите...

Завршни зборови на одбраната за „27 Април” Обвинетиот Трајко Вељаноски не комуницирал со ниту еден од другите обвинети во наводно планирање на упадот во Собранието,...

Завршни зборови на одбраната за „Организатори за 27 април“

Одбраната и обвинетите во случајот „Организатори на 27 април“ денеска треба да ги дадат завршните зборови во Основниот кривичен суд во Скопје. Претходно, шефицата на...

Судот не дозволи одново да се предлагаат докази за „27 април“

Предметот продолжува со завршните зборови Откако Вилма Рускоска го измени обвинението за „Организатори на 27 април“, адвокатите на обвинетите побараа одлагање на рочиштето за да...

Сѐ било испланирано, освен датумот

Завршни зборови на обвинителката Вилма Рускоска за „27 април“ Обвинителката Вилма Рускоска во завршните зборови кажа дека Обвинителството успеало да докаже, дека обвинетите во предметот...

Рускоска достави изменето обвинение за предметот „Организатори на 27 април“

Обвинителката Вилма Рускоска достави изменето обвинение за предметот „Организатори на 27 април“, пред завршните зборови. Русковска одново го читаше пред обвинетите обвинението, кое овојпат...

Одложено судењето за „Транспортер“

Одложено е судењето за случајот „Транспортер“ во Апелациониот суд во Скопје, каде што денеска требаше да почне расправата на отворена седница. За ваквата одлука,...

Завршни зборови за случајот „27 април“

За денеска се закажани завршните зборови за случајот „Организаторите на 27 април“. Предвидено е завршните зборови прва да ги даде обвинителката Вилма Рускоска, а...

Седумдесет жени веројатно не беа доволни

Укинувањето на пресудата на Бил Козби предизвика шок и гнев Изненадувачкото укинување на пресудата на Бил Козби за сексуален напад од страна на највисокиот суд...

Америка го осуди убиецот, но не го смени системот

Поранешниот полицаец Дерек Шовен беше осуден на затворска казна од 22 и пол години поради убиството на Џорџ Флојд во мај минатата година, што...

Следната недела завршни зборови за настаните од 27 април

Основен кривичен суд Скопје соопшти дека завршните зборови за за предметот за настаните од 27 април ќе се одржи на 1 јули. - Заради интерес...