17 C
Skopje
23.9.2018 - 3:10

Ознака: судење

Прекинато судењето за „Монструм“, продолжението во петок

Судијата Огнен Ставрев поради замореност на загрозениот сведок го прекина неговото денешно сослушување од страна на СЈО и од одбраната за предметот „Монструм“, а...

Почнува судењето за случувањата во Собранието на 27 април

Во Кривичниот суд во Скопје денеска почнува нова постапка за случувањата во Собранието на Република Македонија на 27 април минатата година.  Предметот, како што е најавено,...

Јанкуловска и Протуѓер проверувале дали жена му на Црвенковски има имот...

„Бомбите“ во предметот „Титаник“ што попладнево се слушаат во Кривичниот суд открија како поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и Мартин Протуѓер се...

Мамо, бев измамена за да го убијам Ким Јонг-нам

Двете жени кои тврдат дека биле измамени за да го извршат атентатот на Ким Јонг-нам, ќе бидат судени за убиство во Малезија, откако беше...

Ристевски ќе биде суден за убиството на сопругата, за кое тврди...

Борче Ристевски ќе биде суден за обвинувањата за убиство на неговата сопруга Карен, во нивниот дом во Мелбурн во 2016 година, пренесува австралиската телевизија...

Доказите не го скршија Ристевски, тоа го стори сведочењето на ќерка...

Обелечен во истото црно одело, Борче Ристевски не го менуваше изразот на лицето во текот на двете недели поминати во судницата во Мелбурн. Ништо...

Недостигот на докази му дава надеж на Македонецот обвинет за убиство...

Адвокатите на Борче Ристевски (54) фрлија сомнеж на доказите за кои полицијата тврди дека покажуваат оти Македонецот го сокрил телото на неговата мртва сопруга...

Завршни зборови на одбраната за „Труст“

На денешното судско рочиште за предметот на СЈО „Труст“, во кој осомничени се бизнисменот Сеад Кочан и уште две физички и три правни лица,...

„Насилство во Центар“ продолжува на 30 август со нови сведоци

Со сослушување на сведоци, судењето по предметот „Насилство во општина Центар“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), ќе продолжи на 30 август.   На денешното рочиште, во...

Тачи побарал транскрипт од седницата на ДИК на судењето за „Титаник...

Со сослушување на сведоците Борис Кондарко, Виолета Дума, Субхи Јакупи и Васил Крстев, судењето по предметот на СЈО „Титаник 2“ ќе продолжи на 27...