Ознака: судар

Четиринаесетгодишно дете возејќи мотор се судри со автомобил во Кочани

Четиринаесетгодишник управувајќи мотор се судри со автомобил доцна синоќа на место викано ,,Подлошка крстосница“ во Кочани. „Несреќата се случи помеѓу патничко моторно возило ,,бмв“ со...

Две деца тешко повредени по судир на автомобил и локомотива

Две малолетни деца, на возраст од 2 и 5 години, се тешко повредени при судир на локомотива со автомобил на железнички премин во близина...

Двајца загинати во судар на хеликоптер и авион во Аризона

Две лица загинаа кога хеликоптерот во кој се наоѓале се судрил со едномоторен авион во предградието на американскиот град Феникс, во сојузната држава Аризона. Авионот...

Maлолетнички со мотор удриле во запрежно возило

Малолетно девојче, кое управувало мотор, а зад него седела уште една малолетна сопатничка, удрила во запрежно возило во Струмичко. Несреќата се случила вчера кај селото...

Во Прилеп се судриле мопед и автомобил управувани од малолетници

Синоќа, околу еден часот по полноќ, на крстосницата од прилепските улици Тризла, 11 Октомври и Миноски Горан се случила сообраќајна незгода, во која тешко...

Судир на два брзи воза во Пакистан, 45 загинати, 100 повредени

Најмалку 45 лица загинаа, а над 100 се повредени во судир на два брзи воза во јужен Пакистан, соопштија властите. Најмалку 50 повредени се пренесени...

Повеќе повредени во судир меѓу камион и патничко возило

Вчера во 14.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од бул.„Александар Македонски“, ул.„Интернационални бригади“ и ул.„16. Македонска бригада“ се случила сообраќајна...

Петмина загинати во верижен судир од 70 возила во Тексас

Најмалку пет лица загинаа денеска во верижен судир на повеќе од 70 возила, а десетици луѓе се повредени, на лизгав меѓудржавен пат во американската...

Скопјанка удрила во четири паркирани возила

Триесет и петгодишна скопјанка со автомобилот синоќа удрила во четири паркирани возила на улицата Ѓурчин Кокале во Скопје. Во незгодата таа се здобила со тешки...

Две девојки повредени во Охрид, со возило удриле во канделабра

На 18.10.2020 во 6:10 часот во СВР Охрид било пријавено дека на крстосницата на кружен тек од бул. Туристичка со ул. Јане Сандански во...