8 C
Skopje
20.11.2018 - 21:15

Ознака: сугарески

Повторно поништен јавниот повик за финансиска поддршка на авиокомпании (видео)

Министерството за транспорт и врски повторно го поништи јавниот повик за финансиска поддршка на авиокомпании кој што беше објавен на 13 септември годинава.  Министерот за транспорт...

Сугарески: МЕР ќе информира за сите детали околу гасоводот на Водно

Наскоро јавноста преку акционерското друштво во државна сопственост Македонски енергетски ресурси - МЕР ќе биде информирана за сѐ што се случува со изградбата на...

Експресниот пат Штип-Радовиш ќе биде готов пред рокот

Забрзано се гради експресниот пат Штип-Радовиш, којшто ќе биде готов и пред предвидениот рок од три години. Увид во градежните работи денеска направија министерот за...

Сугарески: Во моментов се работи на проекти вредни над 800 милиони...

Во моментов низ целата територија на Република Македонија се работи на реализација на проекти во висина од преку 800 милиони евра, што е историски...

Автопатот Штип-Миладиновци ќе биде готов до средината на октомври

Пролонгирано е пуштањето за сообраќај на автопатот Штип-Миладиновци, за половина месец, поради дополнителни градежни работи и врнежите од дожд. Министерот за транспорт и врски,...

Објавен повторениот повик за субвенции на евтини летови

Министерството за транспорт и врски денеска го објави повторениот повик за субвенции за евтини авиолинии за домашни и странски авиопревозници кои ќе оперираат од...

Сугарески: Запрените активности на Водно ја намалуваат реализацијата на капитални инвестиции

Реализацијата на капиталните инвестиции на Министерството за транспорт и врски кај основниот буџет заклучно со август изнесува 63,25 проценти. Ресорниот министер Горан Сугарески очекува...

Сугаревски: Во Крива Паланка и регионот ќе се инвестираат околу половина...

Министерот за транспорт и врски Горан Сугаревски денеска се сретна со градоначалникот на Крива Паланка, Борјанчо Мицевски. На средбата присуствуваше и министерот за земјоделство, шумарство...

Нов договор за субвенционирани летови од македонските аеродроми во август

Нов договор за доделување финансиска поддршка од државата за воведување нови дестинации од македонските аеродроми треба да биде потпишан во август годинава со авиокомпанија...

Сугарески: До крајот на месецов тендер за субвенционирање на нискобуџетски авиокомпании

До крајот на месецов се очекува да биде распишан тендерот за субвенционирање на нискобуџетните авиокомпании, најави денеска министерот за транспорт и врски Горан Сугарески. Тој...