Ознака: Сугаревски

Сугарески: До крај на март започуваме со реконструкција на 40 патни...

Во држвава во тек е реконструкција на 15 патни делници на транзитни сообраќајници, зафати вредни 186 милиони денари обезбедени од буџетот на Јавното претпријатие...

Сугарески: Надминати наследените проблеми на патот Градско-Прилеп, ќе ги запазиме роковите

Ги надминавме сите наследени проблеми и сега се забрзани активностите за изградба на втората делница од експресниот пат Градско-Прилеп и ќе ги запазиме роковите...

Сугарески: На Македонија и се случува голема градежна инвестициска активност

На Македонија и се случува голема градежна инвестициска активност, истакна министерот за транспорт и врски Горан Сугарески за време на денешната посета на пелагонискиот...

Сугарески: Бараме решение да не се укине меѓународниот воз Белград-Солун-Белград

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески вели дека прави напори да не се реализира најавеното укинување од 1 октомври на меѓународната железничка патничка...

Завршени тендери за реконструкција на 31 регионален пат во должина од...

До крајот на градежната сезона се очекува да заврши реконструкцијата  на 10 километри од  Скопската обиколница на делот помеѓу клучка Стајковци и клучка Мирковци....

Ќе се санира свлечиштето меѓу Наколец и Штрбово

Јавното претпријатие за државни патишта наредната недела ќе распише тендер за санација на свлечиштето меѓу селата Наколец и Штрбово, информира при денешната посета на...

Сугарески очекува повеќе авиокомпании на повторениот повик за евтини летови

На седница на Владата задутре се очекува да биде усвоена уредба за распределба на финансиии за нискобуџетни авиокомпании и по нејзино објавување во Службен...

Сугарески: Не е точно дека Владата намерно го поништи тендерот за...

Не е точно дека Владата намерно го поништи јавниот повик за доделување финансиска поддршка за евтини летови, истакна попладнево на прес-конференција министерот за транспорт...