11.8 C
Skopje
19.10.2021 - 0:58

Ознака: Сува Гора

Планинарска „Милениумска патека“ по падините на Сува Гора

Планинарскиот клуб „Јелак“, во соработка со Македонската Православна Црква и Комисијата за односи со верски заедници и религиозни групи, в недела организираат планинарско-рекреативна акција...

Фабрики го освојуваат шумскиот простор на Сува Гора

Од 2012 година постојано се сечат борови дрва на единствениот шумcки предел на Сува Гора, планина по должината на левата страна на автопатот Скопје...