Ознака: субвенции

Бектеши: Малите компании, жените-претприемачи и занаетчиите да аплицираат за субвенции

Министерот за економија, Крешник Бектеши, ги повика сите микро и мали компании, занаетчии и жени претприемачи да ја искористат финансиската поддршка што им ја...

Исплатени првите 400 инвертери во Битола

Општина Битола денеска почна со исплатата на средствата по објавениот Јавен повик за субвенционирање на домаќинствата во општина Битола за набавка и монтажа на...

Град Скопје го продолжува јавниот повик за субвенции за инвертер клими

Град Скопје ги информира граѓаните дека од денеска го продолжува распишаниот јавен повик за субвенции на инвертер клима уреди за затоплување на домаќинствата, каде...

Бектеши: Годинава доделени субвенции на 43 занаетчии и 4 занаетчиски комори...

Министерот за економија, Крешник Бектеши, денеска ги врачи договорите за Кофинансирање на проекти за поддршка на занаетчиството на четири занаетчиски комори. Се работи за...

Дополнителни субвенции од 2 денара за произведено и предадено грозје

Министерот за земјоделство, Арјанит Хоџа, одржа повеќе конструктивни состаноци со лозарите по што Владата донесе сет мерки со кои ќе се поддржи лозарството како...

Бислимовски со предлог: Проширување на листата на граѓани со субвенции или...

Проширување на листата на граѓани кои се опфатени со субвенции за енергетска сиромаштија со оние лица кои се погодени од здравствената криза е една...

Скопјани до 30 ноември може да аплицираат за субвенции за чистење...

Град Скопје ги потсетува граѓаните дека е во тек јавниот повик за доделување субвенции на домаќинствата и на други субјекти за чистење оџаци, како...

Досега 2.150 граѓани аплицирале за субвенции за набавка на инвертер клима-уреди

Од почетокот на отворањето на јавниот повик за субвенции за инвертери се поднесени 2.150 апликации, а остануваат средства за уште околу 3.000 барања. Град Скопје...

Jанушев: Во програмата предвидуваме 640 милиони евра за земјоделците

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборната единица три, Игор Јанушев, денеска преку видеообраќање упати порака до граѓаните порачувајќи дека потребно...

Субвенции за инвертери ќе добијат оние што ќе ги предадат старите...

Град Скопје во текот на следната недела ќе го објави јавниот повик за субвенционирање на граѓаните за купување инвертер клима-уреди. Новитет годинава е што граѓаните...