15.8 C
Skopje
18.10.2021 - 18:44

Ознака: Стјепан Прњат

Хрватскиот Ескобар конечно ќе се соочи со правдата

Хрватската канцеларија за сузбивање на криминал и корупција (УСКОК) објави дека пред Жупанискиот суд во Ријека покрена обвинение за шест хрватски, два холандски државјани,...