Ознака: Студио

Во вселената ќе се гради ново филмско студио

Компанијата „Спејс ентертејмент ентерпрајс“ (СЕЕ), која стои зад најавениот филм на Том Круз што ќе се снима во вселената, најави уште еден голем проект...

Пожар во близина на студиото „Ворнер Брос“

Студиото „Ворнер Брос“ во близина на Лос Анџелес е евакуирано откако избувнал пожар во негова близина, јавија американските медиуми. Опожарени се 34 хектари, соопшти пожарната...

Студиото на „Арт поинт Гумно“ отворено за посета

Вo демирхисарското село Слоештица, во отвореното студио на интернационалната уметничка резиденција „Арт поинт Гумно“, која годинава се реализира на тема „Природата предупредува: Будни ли...

Подметнат пожар во студио за анимација во Јапонија, најмалку 12 мртви

Најмалку 12 загинаа, а 35 се повредени во пожар што избувна во студиото за анимација „Кјото Анимејшн“ во западниот јапонски град Кјото. Состојбата на 10...

Никогаш не сум ги лажел моите песни

Во студиото на Ѓорѓи Крстевски Во моето творечко ковчеже има толку многу нови песни, идеи, но ќе видиме кога сето тоа ќе се реализира. Чекам...

Три први места за малите балерини од студиото „Арт балет“

Освен првите награди, Антонија Атанасова, Зорица Тасевска и Нина Димитриоска, освоија и едно второ и едно трето место Балетското студио „Арт балет“ од Скопје, под...

Второ продолжение на „Аквамен“

Студиото „Ворнер брос“ потврди дека ќе се снима втор дел на „Аквамен“, откако тој ги надмина очекувањата на компанијата. Според сегашните информации, „Аквамен 2“ ќе...