Ознака: Студен бран

ФОТОВЕСТ

Западните делови на САД ги зафати студен бран, познат како поларен вител, поради што животот во повеќе градови е парализиран. Поради арктичкото време досега...

Нов студен бран во Европа, прва на удар Велика Британија

Европа ќе ја зафати студен бран, а прва на удар е Велика Британија, каде арктички ветер ќе донесе околу 10 сантиметри нов снег и...

Студениот бран зема жртви во Грција

Централните и северните делови на Грција ги погоди студен бран проследен со снежни врнежи, а полицијата соопшти дека една жена е пронајдена мртва, додека...

Балканот зафатен од студен бран

Од североисточнит дел на Европа на Балканот вчера пристигна студен бран кој ќе се задржи пет дена, а на социјалните мрежи се објавуваат фотографии...

Студен арктички бран ја зафаќа Европа

Топлото септемвриско време наскоро ќе заврши и веќе следната недела Европа ќе ја зафати бран студен воздух од Арктикот кога температурите драстично ќе паднат. Како...

Студен бран во Македонија, дојде Коѕијас

Симболиката со временските услови и студот како да соодветствува со студенилото, празнотијата, апсурдноста на грчките барања и уцени, кои јавноста имаше можност да ги...

Beastars 2nd Season (https://gogoanime.be/m/eWNg) Episode 2 at website https://gogoanime.be. See more gogoanime reddit

My Hero Academia 3 (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/yZJ6) Episode 25 at KissAnime kissanime mobile