32.3 C
Skopje
21.7.2019 - 19:39

Ознака: студент

Трамп: Му верувам на Ким дека нема никаква врска со смртта...

Американскиот претседател Доналд Трамп не мисли дека севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун бил вмешан во смртта на американскиот студент Ото Вормбир, кој почина откако отслужи...

Невкусна партиска чорба по убиството на студентот

Протестите под мотото „Правда за Давид“, кои непрекинато се одржуваат во Бања Лука добиваат поддршка и од други градови на Босна и Херцеговина. Собирите...

За Данска играа продавач, студент, интернет-ѕвезда…

За фудбалската репрезентација на Данска, која загуби со 0-3 на гостувањето кај Словачка, во тест-натпревар, во средата, играа продавач, студент и интернет-ѕвезда во т.н....

Студент почна истражување за лекување дијабетес, па стана еден од најбогатите...

Студент од Бристол стана еден од најбогатите Британци откако ја продаде својата компанија на светски познатиот дански конгломерат Ново Нордиск за 620 милиони фунти,...

Студент загина во антивладините протести во Никарагва

Еден студент загина, а 41 лице се повредени откако вооружени мажи го нападнаа универзитетот кој младите го окупираа во рамките на антивладините протести во...