11.6 C
Skopje
21.10.2020 - 21:32

Ознака: студентски демонстрации

Студентски протести испразнија затвор во Индонезија

Најмалку 258 затвореници избегаа од затворот во провинцијата Западна Папуа во Индонезија за време на протест против третманот на папуанските студенти на главниот остров...