Ознака: студено

Утре променливо облачно време со температура до 12 степени

Утре наутро ќе биде студено. Во текот на денот сончево со мала до умерена, а во источните делови повремено и значителна облачност. Ќе дува...

Времето денеска променливо облачно и студено

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено, претпладне во јужните делови со повремени врнежи од снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер, поизразен...

За викенд студено со сончеви периоди и врнежи од снег

Времето утре ќе биде променливо облачно со повремени сончеви периоди. Претпладне во јужните делови од земјата ќе има повремени врнежи од снег. Ќе дува...

Променливо облачно и студено

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со умерен до засилен северен ветер. Во раните утрински часови локално ќе провејува слаб снег. Попладне...

Сончево и студено со температури до 12 степени

Времето утрово е сончево, но студено со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Температура ќе биде во интервал од 6...

Утрово Тетово најстудено со -18 степени, од утре повторно снежни врнежи

Минус 18 степени се измерени изутрина во Тетово, што е најниска температура во целата држава, по што следат со минус 15 Битола и...

Лазарополе утрово најстудено, измерени -10 Целзиусови степени

Лазарополе со минус 10 утрово беше најстудено место во Македонија. Следува Маврово со минус осум, минус седум Скопје-Петровец и Крушево, минус шест Тетово, Претор,...

Најстудено утрово во Крушево и Маврово

Во Македонија утрово најстудено било Крушево и Маврово каде се измерени -6 степени целзиусови, потоа Берово, Прилеп, Тополчани, Пожаране -4, и во Куманово, Охрид,...

Сончево и постудено со силен северен ветер

Сончево, но постудено време со силен северен ветер ќе преовладува денеска во Македонија. Дневните температури во поголем дел од државата ќе бидат намалени за...

Најмногу снег и најстудено во Маврово

Најмногу снег и најстудено изутринава е во Маврово, каде што снежната покривка е 25 сантиметри и се измерени минус седум степени. Минус пет степени...