Ознака: студено време

Утре променливо облачно, студено и ветровито време

Времето утре ќе биде променливо облачно, студено и ветровито, претежно на планините со услови за провејување на слаб снег, на југозападот на места со...

Утре ведро и студено со температури до минус 20

Времето утре наутро ќе биде ведро и студено, по одделни котлини со појава на слаба магла. Преку денот сончево со мала до умерена облачност....

Утре студено време со врнежи од снег во поголем дел од...

Времето утре ќе биде претежно облачно и студено, попладне и во вечерните часови ќе има нови врнежи од снег, позастапени и пообилни во западните...

Викендов дожд, снег и постудено време

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, по котлините претпладне со појава на магла. Во западните делови ќе биде облачно, попладне и...

Утре студено и ветровито време, на планините слаб снег

Времето утре наутро ќе биде студено и ветровито. Преку денот ќе биде облачно и ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на...

Од утре постудено и врнежливо време, со утрински температури под нулата

Утре минималните температури на повеќе места ќе се спуштат под нулата. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Во вторник, под влијание...

Над 60 починати од студ во Полска

Бројот на жртви на студеното време во Полска достигна 62 лица, соопшти Владиниот центар за безбедност. Вчера двајца мажи починале од хипотермија. Едниот бил 59-годишен...

Денес најстудено во Лазарополе, најмногу снег во Маврови Анови

Студено утро во Македонија со температури под нулата и врнежи од снег. Најстудено било во Лазарополе, а најмногу снег има во Маврови Анови. Студеното...