Ознака: студено време

Најмногу снег во Маврови Анови, најстудено на Попова Шапка

Во Маврови Анови наврна најмногу снег или 52 сантиметри, на Попова Шапка снежната покривка е 38, Пожаране е 32, во Крушево 30 сантиметри Најниска температура...

Утре облачно и студено со врнежи од снег

Времето утре ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од снег, особено претпладне. Врнежите ќе бидат пообилни во западните делови. Насекаде ќе се...

Утре ведро и студено со утрински температури под десетиот степен

Утре изутрина ќе биде ведро и студено, а во текот на денот сончево со мала локална облачност. Според УХМР, ќе дува слаб ветер од јужен...

Утре ведро и студено, со северен ветер

Времето утре ќе биде наутро ведро и студено, преку денот сончево со слаб северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до...

Утре сончево и студено со утрински температури под нулата

Утре се очекува сончево и студено време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, поизразен вдолж Повардарието. Минималната...

Променливо облачно време со сончеви периоди и повремено засилен ветер

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Минималната...

Наутро студено и магливо, во текот на денот сонце и температури...

Утре наутро ќе биде студено, на повеќе места со негативни температури и со услови за слаба утринска магла по одделни котлини. Во текот на...

Облачно и студено со врнежи од дожд

Времето ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20 л/м2) проследени со засилен северен ветер....

Утре облачно и студено со врнежи од дожд, на планините снег

Утре се очекува облачно и студено време со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20 л/м2) проследени со засилен северен...

Студено време со врнежи од дожд

Времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно...