Ознака: Студеничани

Полициски пиштол пронајден кај 24-годишник од Студеничани

Во вечерните часови на 18 јуни, на булеварот „Кочо Рацин“, скопската полиција уапсила 24-годишник од Студеничани кога при извршен преглед кај него бил пронајден...

Жена осомничена за убиство на нејзиниот сопруг Студеничани

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против 50-годишна жена од Студеничани која со секира го убила својот сопруг. - Осомничената 50-годишна...

Делови од Сопиште и Студеничани утре без струја

Корисниците од селата Говрлево, Долно и Горно Соње, Чифлик, Св. Петка, Сопиште и Ракотинци утре од 9 до 11 часот ќе останат без електрична...

Без вода корисниците од Студеничани

Поради уличен дефект Ф-100мм на ул.2 бр.267 во село Студеничани, денеска ќе биде прекинато водоснабдувањето за корисниците од селото. Како што соопштија од ЈП Водовод...

Се бришат починати лица од избирачкиот список

Педесет и девет лица од општините Кисела Вода, Студеничани, Сопиште и Зелениково ќе бидат избришани од избирачкиот список. Според информациите од подрачната канцеларија на...

Денеска без струја општините Центар, Бутел, Илинден и Студеничани

Дел од корисниците од општините Центар, Бутел, Илинден и Студеничани, поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа денеска ќе останат без електрична енергија. Поточно, од...