10.8 C
Skopje
28.10.2021 - 13:12

Ознака: струја

Голем дел од Скопје без струја поради дефект на трафостаница

Жители од различни делови на градот јавуваат дека снемале струја неколку минути пред 18 часот. Нема струја во делови од Центар, Карпош, Тафталиџе и...

МЕПСО со детали за дефектот поради кој останаа без струја делови...

Прекините на напојувањето во Скопскиот регион се резултат на неможноста да се ангажираат системските резерви кои не ни беа ставени на располагање од страна...

Македонија ќе увезува струја, запира производството во хидроелектраните

Неповолната хидролошка состојба го отежнува производството на електрична енергија, разликите ќе се надоместат преку набавка за да не се загрози живиот свет, соопшти Владата. -...

ВМРО-ДПМНЕ со иницијатива до Уставниот суд да не може на погодените...

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе иницијатива до Уставниот суд, темелена на европски искуства и воведена практика во повеќе земји од Европа, а во насока на помош...

ВМРО-ДПМНЕ повикува на собир против цената на струјата

ВМРО-ДПМНЕ повикува на собир против покачената цена на струја утре пред Регулаторната комисија за енергетика, пола милион граѓани кои живеат со 130 денари дневно...

ВМРО-ДПМНЕ во вторник ќе протестира со возила во Скопје, Охрид и...

ВМРО-ДПМНЕ најави дека во вторник, 13 октомври, во 18 часот, ќе се одржат протести со возила во Охрид, Прилеп и Скопје против поскапувањето на...

Ѓорчев до Заев и Бислимовски: Итно враќање на старата цена на...

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека во континуитет со поддршка на македонските граѓани бараат враќање на старата цена на струјата. РКЕ заедно со Марко Бислимовски е...

ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи протест со возила против поскапувањето на струјата

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе одржи нов протест против поскапување на електричната енергија. Протестот ќе започне во 18 часот од СЦ „Јане Сандански со возила до...

Јанушев: Бараме надзорна расправа во Собранието за поскапувањето на струјата

ВМРО-ДПМНЕ денес по третпат го подига гласот против осиромашувањето на граѓаните, кое го носи оваа власт на Заев преку поскапувањето на струјата. Македонија е...

ВМРО-ДПМНЕ: Протест против мафијата на Заев и поскапата струја

Мафијата на Зоран Заев ја урна економијата во Република Македонија. Поради неспособноста на владата предводена од СДСМ останаа над 40 илјади граѓани на улица...