19.8 C
Skopje
20.6.2021 - 0:10

Ознака: Струмица

Во пожар во ТЦ „Глобал“ во Струмица, изгореа десетина продавници

Доцна синоќа пожар изби во трговскиот центар „Глобал“ во Струмица, при што изгореа десетина продавници и тезгите од пазарот кој се наоѓа внатре во...

Пациентка заболена со коронавирус избегала од струмичката болница

Педесет и осумгодишна жена од струмичкото село Вељуса избегала од струмичката болница, каде што била хоспитализирана, соопшти МВР. - Во период од 2.11.2020 до 7.11.2020...

Двајца полицајци тепале осуденик во затворот во Струмица

СВР Струмица поднесе кривична пријава против полициските службеници П.П.(31) од с.Василево и А.М.(25) од Струмица, поради кривично дело „малтретирање во вршење на службата“, казниво...

Ќе се лекуваат и реинтегрираат маргинализирани лица

СТРУМИЦА Проектот „Академија за реинтеграција на маргинализирани лица“ преку Центарот за развој на југоисточниот плански регион, во партнерство со здружението за советување, лекување, реинтеграција и...

Кафуле во Струмица заработи пријава поради непочитување на мерките

СВР Струмица поднесе кривична пријава против правно лице од Струмица и против управителот И. В. (45) од Струмица за непостапување според здравствените прописи за...

Во Струмица казнети 116 возачи

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден спроведе засилена акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на Струмица. Притоа изречени се вкупно...

Малолетник од Струмица осомничен за 13 тешки кражби и разбојништва

Струмичката полиција до надлежното Основно јавно обвинителство ќе поднесе пријава против 13-годишник од Струмица, поради сомнение дека извршил 13 кривични дела – тешки кражби,...

Средношколци од Струмица на протест побараа да вратат на училиште

Средношколци од Струмица побараа да се вратат на училиште и да продолжат со настава, преку мирен протест одржан попладнево на плоштадот „Гоце Делчев“. Учесниците на...

Струмичанец осуден на 20 години затвор ќе одговара за уште едно...

Струмичкото основното јавно обвинителство против лице од селото Добрејци покрена обвинение за кривично дело убиство. Станува збор за обвинет кој годинава веќе е осуден на...

Началник на СВР Струмица испукал куршум додека го чистел пиштолот

Началникот на СВР Струмица, В.Т., пред два дена во својата канцеларија  додека го чистел службениот пиштол, од невнимание испукал еден куршум. Од МВР информираат дека...