19.4 C
Skopje
13.5.2021 - 23:47

Ознака: Струмица

Струмичанец објавувал фотографии на девојки симнати од Фејсбук на сајт за...

Полицијата поднесе кривична пријава против 26-годишен струмичанец кој е осомничен дека објавувал фотографии од девојки, кои ги имале објавено на нивните профили на Фејсбук,...

Струмичанец силувал малолетничка, додека друго лице снимало

Двајца струмичани се осомничени за силување, подведување и за производство и дистрибуција на детска порнографија. СВР – Струмица поднесе кривична пријава против В.Ѓ.(28) од село...

Левица: Владата продолжува со партизацијата и во институциите на културата

- Партизираноста во сите пори на општеството, изразена преку синтагмата „од хигиеничарска до директор“, власта ја продолжува и во доменот на културата. Актуелниот директор...

Нова уметничка галерија

СТРУМИЦА Заврши реализацијата на проектот „Пренамена и адаптација на деловен простор во уметничка галерија“. Пренамената се изврши на просторот под градскиот плоштад, изграден како дел...

Струмичкото обвинителство врши увид за пожарот во ТЦ „Глобал“​

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица од 10 часот утринава го започна увидот на самото место во ТЦ „Глобал“, каде ноќта на 2...

Заев за пожарот во „Глобал“: Од утре организираме акција за расчистување...

Премиерот Зоран Заев го посети опожарениот трговски центар „Глобал“, каде доцна синоќа изби голем пожар, при што изгореа десетина дуќани и тезги од пазарот....

Во пожар во ТЦ „Глобал“ во Струмица, изгореа десетина продавници

Доцна синоќа пожар изби во трговскиот центар „Глобал“ во Струмица, при што изгореа десетина продавници и тезгите од пазарот кој се наоѓа внатре во...

Пациентка заболена со коронавирус избегала од струмичката болница

Педесет и осумгодишна жена од струмичкото село Вељуса избегала од струмичката болница, каде што била хоспитализирана, соопшти МВР. - Во период од 2.11.2020 до 7.11.2020...

Двајца полицајци тепале осуденик во затворот во Струмица

СВР Струмица поднесе кривична пријава против полициските службеници П.П.(31) од с.Василево и А.М.(25) од Струмица, поради кривично дело „малтретирање во вршење на службата“, казниво...

Ќе се лекуваат и реинтегрираат маргинализирани лица

СТРУМИЦА Проектот „Академија за реинтеграција на маргинализирани лица“ преку Центарот за развој на југоисточниот плански регион, во партнерство со здружението за советување, лекување, реинтеграција и...