Ознака: Струмица

Кај пет лица во Струмица потврден вирус на „свински грип“

Кај пет лица од Струмица е потврдено присуство на вирусна инфлуенца од типот АХ1Н1, познат како „свински грип“, по земените примероци од брисови по...

Пожар пред влезот на Струмица, во прекин сообраќајот кон Радовиш

Околу 13 часот денеска изби голем пожар пред влезот во Струмица од Радовиш. Запалена е поголема површина шамак покрај патот, а сообраќајот го регулира...

Објавен оглас за распределба на 37 социјални станови во Струмица

Граѓани од најранливите категории од денеска до 6 март можат да аплицираат на огласот за распределба на 37 социјални станови во Струмица, што го...

Поради сообраќајка блокиран патот Струмица-Берово

Поради сообраќајка од 8.30 часот изутринава е во прекин сообраќајот на регионалниот пат Струмица-Берово, во село Петралинци. Сообраќајот е блокиран во двата правци.

Во Скопје загадувањето на високо ниво, мерки засега во Струмица

Во Струмица од вчера на сила се препораките и мерките против загадувањето, бидејќи во претходните два дена е надминат прагот на алармирање на ПМ...

Во Струмица денеска и утре стапуваат во сила мерките против аерозагадувањето

Во Струмица денеска и утре стапуваат на сила препораките и мерките против аерозагадувањето бидејќи во изминатите два дена е надминат прагот алармирање на ПМ...

Четири пријави за кршење апарати за игри на среќа во Струмица

Вкупно четири пријави за кршење апарати за игри на среќа во период од неколку дена се регистрирани во казина и обложувалници во Струмица, информираат...

Прегазен пешак во Струмица

Вчера во 20 часот на улица „22 Декември“ во Струмица 72-годишен струмичанец бил тешко повреден кога во него удрил автомобил. -Л.М.(25) од Струмица, управувајќи патничко...

Малолетници откриени во два угостителски објекти по полноќ

Полицијата открила присуство на малолетници по полноќ изминатиот викенд во два угостителски објекта, информираат од СВР Струмица. Контролата била извршена во повеќе угостителски објекти во...

Прагот на ПМ10 надминати во Битола, Тетово и Струмица

Во Битола на мерното место Битола 2, Тетово и Струмица е надминат прагот на ПМ10 честичките, се наведува во соопштението на Министерството за животна...