Ознака: Струмица

Нова уметничка галерија

СТРУМИЦА Заврши реализацијата на проектот „Пренамена и адаптација на деловен простор во уметничка галерија“. Пренамената се изврши на просторот под градскиот плоштад, изграден како дел...

Струмичкото обвинителство врши увид за пожарот во ТЦ „Глобал“​

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица од 10 часот утринава го започна увидот на самото место во ТЦ „Глобал“, каде ноќта на 2...

Заев за пожарот во „Глобал“: Од утре организираме акција за расчистување...

Премиерот Зоран Заев го посети опожарениот трговски центар „Глобал“, каде доцна синоќа изби голем пожар, при што изгореа десетина дуќани и тезги од пазарот....

Во пожар во ТЦ „Глобал“ во Струмица, изгореа десетина продавници

Доцна синоќа пожар изби во трговскиот центар „Глобал“ во Струмица, при што изгореа десетина продавници и тезгите од пазарот кој се наоѓа внатре во...

Пациентка заболена со коронавирус избегала од струмичката болница

Педесет и осумгодишна жена од струмичкото село Вељуса избегала од струмичката болница, каде што била хоспитализирана, соопшти МВР. - Во период од 2.11.2020 до 7.11.2020...

Двајца полицајци тепале осуденик во затворот во Струмица

СВР Струмица поднесе кривична пријава против полициските службеници П.П.(31) од с.Василево и А.М.(25) од Струмица, поради кривично дело „малтретирање во вршење на службата“, казниво...

Ќе се лекуваат и реинтегрираат маргинализирани лица

СТРУМИЦА Проектот „Академија за реинтеграција на маргинализирани лица“ преку Центарот за развој на југоисточниот плански регион, во партнерство со здружението за советување, лекување, реинтеграција и...

Кафуле во Струмица заработи пријава поради непочитување на мерките

СВР Струмица поднесе кривична пријава против правно лице од Струмица и против управителот И. В. (45) од Струмица за непостапување според здравствените прописи за...

Во Струмица казнети 116 возачи

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден спроведе засилена акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на Струмица. Притоа изречени се вкупно...

Малолетник од Струмица осомничен за 13 тешки кражби и разбојништва

Струмичката полиција до надлежното Основно јавно обвинителство ќе поднесе пријава против 13-годишник од Струмица, поради сомнение дека извршил 13 кривични дела – тешки кражби,...

Watch Hundred (Dub) Episode 11 (https://crunchyrollfree.com/m/9xyj/ep-11) at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll 30 days free trial

Watch Re:ZERO -Starting Life in Another World- Season 2 Episode 7 (https://animefreak.ws/m/Zdjg/ep-7) at AnimeFreak my hero academia season 4 animefreak