Ознака: Стружанка

Кадетите на Металург петти пат прваци, Стружанка третпат

РАКОМЕТ - ПРВЕНСТВА НА МАКЕДОНИЈА Кадетите на Металург се годинашните шампиони на Македонија меѓу ракометарите родени во 2004 г. и помлади. Во конкуренција на кадетките, шампион...

Дванаесетта првенствена победа на ЖРК Куманово

Во 15-то коло од женската ракометна супер-лига ракометарките на Куманово денеска (13.00 ч.) на домашен терен ја совладаа екипата на ЖРК Стружанка со 32:22 (14:11) со...