12.8 C
Skopje
19.9.2021 - 7:56

Ознака: стружани

Кривична за стружани што граделе објект без одобрение

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Р.Л. (53) и А.Л. (47), двајцата од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно...

Стружани без дозвола граделе во Мислешево

Струшката полиција поднесе кривична пријава против двајца стружани на возраст од 53 години под сомнение за сторенo кривично дело бесправно градење. Како што информираат од...