13.8 C
Skopje
14.6.2021 - 23:15

Ознака: стружанец

Приведен стружанец, кај него бил пронајден пиштол кој нелегално го поседувал

42-годишен стружанец е приведен откако полицијата кај него пронашла пиштол и куршуми за ловна пушка кои тој нелегално ги поседувал. Вчера полициски службеници од СВР...

Стружанец ја убил сопругата со нож и се обидел да се...

Стружанец ја убил својата 34-годишна жена по расправија. Убиството се случило доцна вечерва. Според првичните информации од увидот на полицијата, жената била бодена со...

Фатен стружанец со 200 килограми марихуана

Македонската полиција пресече меѓународен канал за трговија со дрога, пришто запленети се околу 200 килограми марихуана, а приведени две лица. Акцијата била спроведена вчера. Станува...

Стружанец пукал со пиштол на семејна прослава

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“, ОВР Дебар поднесе кривична пријава против Џ.И. (62) од струшкото село Октиси. Тој,...

Кривична за стружанец – на Инстаграм објавил податоци од заболено семејство

Стружанец на Инстаграм објавил лични податоци од семејство, со содржина дека се заболени со коронавирус, јави МВР. - Поради постоење основи на сомнение за сторено...

Кривична против стружанец кој изградил автокамп без одобрение

Полицијата од Струга поднесе кривична пријава против 50-годишниот Б.К. од селото Калишта, струшко, поради бесправно градење. -Во текот на 2019, на подрачјето на Струга, пријавениот...

Пушки, муниција и алати за обивање на врати пронајдени во домот...

Врз основ на судска наредба, синоќа по полноќ, полициски службеници извршиле претрес во домот и помошните простории на С.Л.(53) од Струга. При претресот биле пронајдени...

Кривична пријава за стружанец за напад на сограѓанин

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „насилство“, Надворешната канцеларија за криминалистички работи- Струга до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против...