13.2 C
Skopje
22.4.2019 - 12:47

Ознака: струен удар

Збогување со омилениот македонски актер

За своите реализирани улоги Петрушевски добил голем број вредни награди, меѓу кои е и највисоката, републичка „23 Октомври“ за животно дело, што му беше...

Петрушевски починал од струен удар додека работел качен на метална скала...

Полицијата денеска официјално ја соопшти причината за смртта на познатиот македонски актер Ванчо Петрушевски.  Вчера било пријавено дека околу 13:20 часот во село Орешани, скопско, И.П.(67)...

Неготинец загина од струен удар

Педесет и седумгодишен неготинец загинал денеска од струен удар, потврди вечерва за МИА Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Несреќниот случај настанал кај трансформатор во...

Од струен удар почина 26-годишник

Околу 16.50 часот синоќа во Скопје, во куќа на улица „Прохор Пчински“ при собирање на кабел со макара Н.Б.(26) од село Рашче добил струен...