-1.9 C
Skopje
28.2.2020 - 5:44

Ознака: стрип

Објавен францускиот стрип „Добредојдовте на Косово“

Во Франција е објавен стрипот „Добредојдовте на Косово“ со цел да се слушне гласот на српските жртви секаде на Запад, рече Арно Гујон, основачот...

Омилениот стрип на поранешна Југославија „Алан Форд“ го слави 50-от роденден

Познатиот стрип „Алан Форд“ ја слави 50-годишнината од излегувањето на првиот број во Италија, а анимираните јунаци од групата ТНТ и нивната препознатлива сатира...

Стрип – Отпадџија

Тоде Блажевски, Стрипот е дел од соработката меѓу Остен и Институтот за комуникациски студии на кампањата за подобра животна средина „Не игнорирај! Реагирај!“

Стрип

Златко Крстевски, Стрипот е дел од соработката меѓу Остен и Институтот за комуникациски студии на кампањата за подобра животна средина ,,Не игнорирај! Реагирај!”.

Стрип

Златко Крстевски, Стрипот е дел од соработката меѓу Остен и Институтот за комуникациски студии на кампањата за подобра животна средина ,,Не игнорирај! Реагирај!”.

Стрип

Златко Крстевски, Стрипот е дел од соработката меѓу Остен и Институтот за комуникациски студии на кампањата за подобра животна средина ,,Не игнорирај! Реагирај!”.

Првата награда за стрипот „Круг“ на средношколецот Никола Панов

Стрипот насловен „Круг“ му ја донесе првата награда за најдобар стрип „лифт“ од книгоиздателството „Темплум“ и ОХО, на средношколецот Никола Панов од Штип, кој,...

Награда за стрип – „лифт“

Вечерва, во 20 часот, во МКЦ се доделува првата награда за стрип, „лифт“. На изложбата и во публикацијата, испечатена по тој повод, ќе бидат...

Почина Стен Ли – таткото на суперхероите од Марвел

Легендарниот стрип-автор Стен Ли, креаторот на суперхероите од Марвел, како што се Спајдермен, Ајронмен, Халк, Тор и други, почина синоќа на 95-годишна возраст во...

Стрип изложба во рамки на проектот „Стрип бран-стрип насекаде“

СЦМ –Велес во рамки на проектот „Стрип бран-стрип насекаде“ вечер во 18 часот во Домот на културата „Браќа Миладиновци“-галерија „Вангел Коџоман“ организираат стрип изложба. Како...