Ознака: стрела

Жртвите во нападот во Норвешка не се убиени со лак и...

Четири жени и еден маж на возраст меѓу 52 и 78 години загинаа во напад на 13 октомври во Конгсберг, град околу 70 километри...

Нападот со лак и стрела во Норвешка веројатно е терористички чин

Норвешката национална агенција за безбедност вели дека нападот со лак и стрела, во кој загинаа пет лица, веројатно е терористички акт. Агенцијата, позната под акронимот...

Маж со лак и стрела извршил напад во Норвешка

Маж бил уапсен откако повредил неколку луѓе со лак и стрела во Конгсберг, Норвешка, а полицијата во меѓувреме ја евакуирала областа, пренесуваат медиумите. Како што...

Бојно поле на улиците на Хонгконг, полицаец погоден со стрела

Полицаец од Хонгконг денеска бил погоден со стрела в нога, отакако полицијата употребила солзавец за да ги растера демонстрантите кои се собрале околу универзитетски...

Опрема за лов со лак и стрела

Лицето, главата и рацете кај ловџијата со лак и стрела задолжително се покриени, а причините за тоа не се само визуелни туку има и...

Лов со лак и стрела

Современите лакови постигнуваат прецизни погодоци на далечина до 30 метри, брзината на стрелите е околу 100 метри во секунда, најчеста далечина на гаѓање е...