26.9 C
Skopje
17.7.2019 - 17:01

Ознака: странски сили

Вучиќ: Странски сили се мешаат во политиката на Србија

  Српскиот претседател Александар Вучиќ по седницата на Советот за безбедност и потоа по средбата со српскиот патријарх Иринеј изјави дека во изминатите денови е...