Ознака: странски напори

Путин предупреди на странски напори за дестабилизација на Русија

Претседателот Владимир Путин ѝ нареди на водечката агенција за контраразузнавање, Федералната служба за безбедност, да ја зајакне борбата против, како што рече, обидите на...