14.8 C
Skopje
27.9.2021 - 0:52

Ознака: странски државјани

Израел почна со бесплатна вакцинација на странски државјани

Десетици баратели на азил и странски работници во израелскиот град Тел Авив чекаа во ред за да ја примат првата доза од вакцината против...

Странците кои транзитираат ќе мора да ја напуштат Македонија најдоцна за...

Владата донесе протокол за транзит на странски државјани на нашата територија. Со него се овозможува транзит само преку граничните премини: Табановце, Деве Баир, Богородица,...

Кина забранува влез за странци

Кина денеска објави дека ќе забрани влез за странски државјани со валидни визи и дозволи за престој, со цел да го намали бројот на...

Приведени 10 странски државјанки во угостителски објект во Жеровјане

Полицијата ноќеска приведе 10 странски државјанки  во угостителски објект во тетовско Жеровјане во акциска контрола на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Тетово во...