9.8 C
Skopje
16.10.2021 - 21:41

Ознака: стража

Сообраќајот се одвива тековно, на Стража има магла

Сообраќајот на патиштата низ Македонија утрово се одвива тековно по наместа влажни коловози. Намалена видливост од 80 до 100 метри поради магла има на...

Поради магла намалена видливоста на Стража

Намалена видливост од 50 – 60 метри поради магла има на планинскиот премин Стража. Сообраќајот на останатите државни патишта вечерва се одвива без забрани,...

Обилен снег паѓа на Стража, задолжителна употреба на синџири

Поради интензивни врнежи од снег на планинскиот премин Стража се воведува задолжителна употреба на зимска опрема (синџири) за сите сите моторни возила, соопшти Диспечерскиот...

Разбиена група на дилери – шестмина приведени и запленети 22 килограми...

Шест лица се приведени и запленети се околу 22 килограми марихуана во синоќешната операција на МВР, изјави денеска портпаролот на Министерството, Тони Ангеловски.  Марихуаната била...

Отежнат сообраќајот на превојот „Стража“

На магистралниот пат Кичево-Гостивар, на превојот “Стража“, сообраќајот се одвива отежнато поради одрон на камења. Од АМСМ информираат дека од одронот е зафатена една коловозна...

Укинати забраните за камиони на Стража и на патот Маврово-Дебар

Забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Гостивар - Кичево преку планинскиот премин Стража е укината во 11:15 часот. Како што информираат...