Ознака: стража

Млад кичевец со мотоцикл излетал на Стража и се здобил со...

Вчера околу 17 и 10 часот во ОВР Кичево било пријавено дека на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај превојот Стража, Ј.Н.(19) од Кичево управувајќи мотоцикл...

Укината забраната за сообраќај на камиони преку Стража и Пресека

Од претпладнево од 10:25 часот е укината забраната за сообраќај на тешки товарни возила преку превојот Стража, а од 10:40 и преку превојот Пресека. Како...

Забранет сообраќај за камиони на Стража и Пресека и на патот...

Поради обилни врнежи од снег од доцна попладнево е воведена забрана за сообраќај на товарни моторни возила на превојот Пресека и на патните правци...

Забрана за камиони на Стража, Тетово – Попова Шапка и на...

На планинскиот превој Стража изутринава од 06.30 часот е воведена забрана за движење на тешки товарни возила. Забрана за камиони има и на патниот правец...

Зоран Милески-Кичеец доби шест месеци затвор за сообраќајката кај Стража

Зоран Милески-Кичеец доби шест месеци затвор за сообраќајката кај Стража во која загина 34-годишниот Евзаљ Селими од Гостивар. Кичеец се спогодил со Обвинителството, а судија...

Кичееч учествувал во сообраќајната несреќа пред Стража

Зоран Милески – Кичеец, кој издржува затворска казна за случајот „Рекет“ во затворот во Струга, е еден од учесниците во сообраќајната несреќа пред Стража,...

Еден загинат и седуммина повредени во сообраќајката кон Стража

Во сообраќајката која попладнево се случила на патот кон Стража едно лице починало на местото на несреќата, а седуммина повредени се пренесени во болницата...

Се преврте камион кај Стража

Сообраќајот на патниот правец Гостивар - Стража, на околу 500 метри пред планинскиот премин Стража, се одвива наизменично по една коловозна лента поради превртено...

Судир на четири возила на „Стража“, меѓу нив и автомобил на...

Четири возила учествувале во сообраќајна несреќа пред превојот „Стража“, a меѓу нив имало и возило во сопственост на Министерството за внатрешни работи, а со...

Возач загина кај превојот Стража, со автомобил паднал во бездна длабока...

Скопјанец на возраст од 53 години загинал во автомобилска незгода на пат кон превојот Стража. Како што информират од МВР, на 21/22 месецов на пат...