Ознака: стража

Судир на четири возила на „Стража“, меѓу нив и автомобил на...

Четири возила учествувале во сообраќајна несреќа пред превојот „Стража“, a меѓу нив имало и возило во сопственост на Министерството за внатрешни работи, а со...

Возач загина кај превојот Стража, со автомобил паднал во бездна длабока...

Скопјанец на возраст од 53 години загинал во автомобилска незгода на пат кон превојот Стража. Како што информират од МВР, на 21/22 месецов на пат...

Укинати забраните за камиони на Стража и на патот Маврово –...

Од 18.30 часот укината е забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот премин Стража која беше...

Намалена видливост поради магла на Стража, Ѓавато, Плетвар и Пресека

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Намалена видливост поради магла има на патниот правец Тетово-Попова Шапка од 10 до 20...

Војската се подготвува за смена на стражата

Иницијаторите на идејата за поставување приватни обезбедувачи пред воените објекти, за која велат дека се практикува во најголемиот број НАТО-држави, објаснуваат дека армијата троши...

Магла на Стража, Ѓавато и Плетвар

Намалена видливост од 30 до 50 метри поради магла утринава има на планинските превои Стража, Ѓавато и Плетвар. Од јавното претпријатие „Македонија пат“ информираат дека...

Поради магла намалена видливост кај Маврово и Стража

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Намалена видливост поради појава на магла до 10 метри има на патот крак Маврово,...

Намалена видливост поради магла на Стража, Маврово, Плетвар и Попова Шапка

Намалена видливост поради магла од 30 до 50 метри има на Стража, Маврово, Плетвар и Попова Шапка, информира Автомотосојузот на Македонија во утринскиот извештај...

Магла на Стража, Маврово и Шапка, видливоста намалена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. На Стража и Маврово поради магла видливоста е намалена на 30 – 50 метри,...

Врнежи од снег на планински превои, магла на Стража

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на некои повисоки места во западните делови од државата со остатоци на кашест снег на...