-4.2 C
Skopje
20.1.2022 - 0:04

Ознака: стравува

Австралија стравува од неонацистичките групи

Австралиската разузнавачка служба предупреди на заканата од неонацистичките групи, кои ја поткопуваат безбедносната на земјата. Директорот на австралиското разузнавање Мајк Бурџес изјави дека мали...

СПЦ стравува од ревизија на томосот од 1922 година

Според српските аналитичари, пак, најавата дека Вселенската патријаршија прифаќа дека го разгледува прашањето за еклитон (жалба) за автокефалноста на МПЦ-ОА, значи дека со тоа...

Белград стравува од хибридни напади од Подгорица

Државното и военото раководство на Црна Гора, во соработка со НАТО, последните месеци презедоа низа чекори со кои државата станува дел од регионалната сајбер-инфраструктура...

ММФ стравува од поткопување на реформите

Од Меѓународниот монетарен фонд, чиј тим престојуваше во земјава заради спроведување на редовниот годишен преглед на економијата, испратија суптилни забелешки за фискалните политики на...