Ознака: Стојанче Стоилов

Стоилов: Ништо не е загубено, имаме шанси

Пикерот на македонската ракометна репрезентација Стојанче Стоилов смета дека денешниот пораз од Чешка (25-27) не става крај на надежите за пласман во следната фаза...

Вардар тргнува кон нов фајналфор

Македонскиот првак утре го пречекува Сегед во првиот меч од четврт-финалето на Лигата на шампионите Ракометарите на Вардар утре (20 часот) во спортскиот центар „Јане...

Вардар му пресуди на шампионот

Без разлика на малите падови во играта, ние имавме целосна контрола на мечот и заслужено го победивме Монпелје. Некои не очекуваа да завршиме на...

Стоилов: На победа против Мешков

Сме играле многупати со Мешков. Сега тие имаат нов тренер, а покажаа дека поседуваат и квалитет, ние, пак, треба да покажеме дека сме фаворити...

Стоилов: Загубивме на сличен начин, како што лани победивме

Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов по поразот во мечот за бронзата против ПСЖ на Ф4 турнирот во Келн, му честиташе на противникот и призна...