Ознака: стојанче ангелов

Ангелов: Ситуацијата кај беровско Мачево ескалира, пратени се три хеликоптери

Три хеликоптери (еден наш и два српски) се упатени кон беровското село Мачево каде ситуацијата со пожарот ескалира, објави на социјалните мрежи, директорот на...

Ангелов го посочи искрењето на жиците какo причина за дел од...

Во неколку случаи утврдено е дека пожари се настанати поради искрење помеѓу жици на бандери или далекуводи, информира директорот на Центарот за управување со...

Ангелов: Пожарите се шират со голема брзина, имаме сознанија дека некои...

Пожарите се шират со голема брзина, а имаме сознанија дека некои намерно се запалени, изјави директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов. -...

Ангелов најави акциски план за справување со пожарите

Откако Владата денеска прогласи кризна состојба во траење од 30 дена поради пожарите кои ја зафатија Македонија, директорот за Центарот за управување со кризи,...

Еден од хеликоптерите замина на извидување во реонот на Пехчево

Еден хеликоптер замина на извидување во реонот на општина Пехчево, соопшти утрово директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК) Стојанче Ангелов во изјава...

Се бара прогласување на кризна состојба на целата територија на државата

Директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов соопшти дека Групата за процена попладнево одржала седница на која поради зголемениот обем на пожарите, зголемениот ризик за граѓаните...

Стојанче Ангелов од вршител на должност стана директор на ЦУК

Владата на денешната 94 седница донесе одлуки во однос на повеќе кадровски решенија. Така, Стојанче Ангелов кој досега беше вршител на должност директор, го именува...

Пожарот во Пехчево засега не може да се гасне со хеликоптери,...

Петте хеликоптери, два македонски и три српски хеликоптери, кои беа пратени да го гаснат пожарот во Пехчево се враќаат назад. Ова на социјачните мрежи го...

Ангелов: Пет хеликоптери тргнаа да го гаснат пожарот кај Пехчево

Пет хеликоптери од кои два македонски и три српски се на пат кон Пехчевскиот регион и заедно ќе го гаснат големот пожар што се заканува...

Три српски и еден хеликоптер на АРМ го гаснат пожарот околу...

Девет пожари моментно се активни, а состојбата е најсериозна во Општината Старо Нагоричани, околу селото Дренак, изјави за МИА в.д. директорот на Центарот за...