Ознака: Стојаково

Од Стојаково до Пекинг со ,,рено 4″ – непланиран застој за...

Откако со своето „рено 4“ произведено во 1978 година лани појдоа од Стојаково и стасаа до Ница, овојпат планот на Џоко Шуклев и Ѓорѓи...

Одреден притвор за дилер од Стојаково

Триесетдневен притвор доби 48-годишно лице од село Стојаково откако при претрес во неговиот дом, на 30.10.2018 година, била пронајдено околу шест килограми наркотична...

Штрковите ќе бидат заштитен знак на Стојаково

Месната заедница од село Стојаково, општина Богданци, заедно со Македонското еколошко друштво, неодамна со помош на дрон направи снимање на сите гнезда со цел...